Thursday, October 29, 2015

Ne Okunuyor? Ne Okunacak?

Söz verdiğim üzere, sahalara dönüş yapmış bulunmaktayım. Hazır herkes tatildeyken ben de okuduğum ve okuyacağım kitaplar hakkında ufak bir tazı yazayım dedim. Yakın zamanda, farklı başlıklarda kitap yorumları da gelecek. Sevmediğim, idare eder dediğim kitapları tek tek göreceksiniz.

Ne Okuyorum?

I'll Give You The Sun, çıktığı ilk andan itibaren yabancı kitapseverler arasında gökkuşaklı bir fırtına koparmıştı. Kitabın kapağını sosyal medyanın her basamağında görmek canımı sıkar duruma gelmişti. Neden? Çünkü kitap birkaç ülke uzaklığındaydı bana. Yurt dışından kitap sipariş etmeye hala ve hala ve hala çok üşeniyorum, tüm alışverişlerimden memnun kalsam da bekleme süreci beni öldürüyor; zaten benim alacağım kitaplara karar vermem de haftalar alıyor... o yüzden işte bu kadar uzun süre sonra elimde bu kitap. Yine de, elimde ve iyi ki de burada!

Kitabın konusundan kısaca bahsetmem gerekirse,
I'll Give You The Sun; Sweetwine ikizlerinin öyküsü. Bir tarafta, ilgiyi üstüne toplayan ve teenage döneminin ağırlığıyla yürüyen Jude; diğer tarafta ise itilip kakılan, kendini dünya dışı gören sanatçı ruhlu Noah. 
Herhalde, bu ufak tanımdan bile hangi karakteri sevip hangisine ateş saçan gözlerle baktığımı anlayabilmişsinizdir. 

Kitap, farklı bölümlerle iki karakteri de ana olarak ele alıyor. Bir geçmişe, bir de şimdiye yolculuk yaparken ikizlerin hayatlarını tam anlamıyla kavrıyoruz.

Kitabın henüz yarısındayım ama bu, romana aşık olma yoluna gitmem için erken değil bana kalırsa. Yazarın dili gerçekten çok çok çok fazla güzel. Yani abartmayayım diyorum, ama güzel işte. Her cümlesinde Jude ve Noah'nın kendi karakterlerini yansıtıyor. Bu özelliği sanırım en sevdiğim yanı oldu yazarın kaleminin. Aynı zamanda, kitaptaki benzetmeler de beni benden alıyor. Tabii kitabın olay örgüsünün de üslup kadar ilgi çekici olduğunu belirtmeliyim. Yine de, spoiler vermemek adına çok bir şeyden bahsetmeyeceğim.

Şuan, Jude'u sevmeme ve onun bölümlerini değil de hep Noah'yı okuma isteğiyle dolu bir dönemdeyim. Kitap nerelere varacak, nasıl bitecek, bizimkilere ne olacak oldukça merak ediyorum!Ne Okunacak?

Aslında, okuma listemde bir sürü kitap var. Ancak, sağım solum belli olmadığından ve biraz da sizi şaşırtmak istediğimden bugün burada sadece bir kitabın adı geçecek. O da; The Orginals, Yükseliş.
Hiç tahmin eder miydiniz? Açıkçası, ben etmezdim. Çünkü kısa bir süre önce yüklü (cidden yüklü) bir kitap alışverişi yaptığımdan yeni bir kitap eklemeyi istemiyordum odanın her yerine taşmış olan kitaplığa. Ne var ki, bugün sürpriz bir şekilde bir kargo belirdi kapımda. Ambalajı açınca odama hoplaya zıplaya döndüm diyebilirim. Kitabı zaten merak ediyordum ama şimdi elimde olması çok daha hoş bir şey. Hem, uzun zamandır içinde fantastik ögeler bulunduran tek bir kitap bile okumadım. Bu bana derin bir nefes gibi gelecek. Teşekkürler GO!

Yeni yazılarda görüşmek üzere; hepinize mutlu, huzurlu tatiller!

21 comments:

 1. Mitsubishi klima merkezinden alınır. Mitsubishi klima yetkili satış ve servis merkezi. En uygun klima fiyatları.
  Daha Fazla Bilgi İçin Web Sitemizi Ziyaret Ediniz!
  http://www.mitsubishiklima.com.tr/klima/ev-ofis-klimalari/duvar-tipi-klima/
  #duvartipiklima #duvartipiklimafiyatları #mitsubishiduvartipiklima

  ReplyDelete
 2. Mitsubishi klima merkezinden alınır. Mitsubishi klima yetkili satış ve servis merkezi. En uygun klima fiyatları.
  Daha Fazla Bilgi İçin Web Sitemizi Ziyaret Ediniz!
  http://www.mitsubishiklima.com.tr/klima/ev-ofis-klimalari/duvar-tipi-klima/
  #duvartipiklima #duvartipiklimafiyatları #mitsubishiduvartipiklima

  ReplyDelete
 3. Gelişmiş hafızası sayesinde üfleme hızını ve yönünü sistemine kaydeden kaset tipi klimalar, ortamda kimse yokken minimum enerji modunda çalışarak büyük tasarruf sağlar.
  Ayrıntılı Bilgi İçin Lütfen İnternet Sitemizi Ziyaret Ediniz.
  http://www.mitsubishiklima.com.tr/klima/ev-ofis-klimalari/kaset-tipi-klima/
  #kasettipiklima #kasettipiklimafiyatları #mitsubishikasetklima

  ReplyDelete
 4. Mitsubishi Heavy kusursuz hava akımı ile yüksek verimlilik sağlayan, yüksek basınç uyumluluğu gösteren, homojen sıcaklık ve soğukluk yayan, ince ve kompakt tasarımlı, sessiz çalışma modu ile ideal, hijyenik Mitsubishi kanallı klimalar.
  http://www.mitsubishiklima.com.tr/klima/ev-ofis-klimalari/kanalli-klima/
  #kanallıklimalar #kanallıklimalarfiyatı #mitsubishikanallıklima

  ReplyDelete
 5. Mitsubishi klima merkezinden alınır. Mitsubishi klima yetkili satış ve servis merkezi. En uygun klima fiyatları. Daha Fazla bilgi için tıklayınız.
  http://www.mitsubishiklima.com.tr/klimalar/ev-ofis-klimalari/mitsubishi-fden-100-vnvf1-klima/
  #tavanklima #tavanklimafiyatları #mitsubishitavanklima

  ReplyDelete
 6. Mitsubishi VRF sistemleri; iklimlendirme seçeneklerinden bir dış ünite ile gaz akış dağıtıcıları yardımıyla birden çok iç ünitenin birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebildiği direkt genleşmeli klima sistemleridir. İnverter kontrollü kompresörlerle varyasyonlandırılarak mekanlara göre soğutucu akışkanın uyum göstermesi sağlanır.
  http://www.mitsubishiklima.com.tr/mitsubishi-vrf-klima/
  #vrfklima #vrfklimafiyatları #mitsubishivrfklima

  ReplyDelete
 7. Mitsubishi SCM 60 ZM-S

  Mitsubishi’den İklimsa güvencesinde, 20472 (6142-25590) Btu/h soğutma ve 23202 (5118-26614) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A sınıfı SCM 60 ZM-S Mitsubishi multi klima dış ünite.Ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  http://www.mitsubishiklima.com.tr/klimalar/multi-klima-dis-unite/mitsubishi-scm-60-zm-s-klima/
  #mitsubishi #mitsubishiklima #mitsubishiklimaları

  ReplyDelete
 8. Ankara ve İstanbul gibi büyük kentlere yakın olan, her geçen yıl gelişen ve büyüyen Kartepe Kayak Merkezi’nde hem kayak yapacak hem yüzecek hem aktivitelere katılacak hem de tarihi yerleri göreceksiniz.
  Daha Fazla Bilgi İçin Lütfen İnternet Sitemizi Ziyaret Ediniz.
  http://www.kartepeotel.com.tr/ #kartepe #kartepeotel #kartepeoteller

  ReplyDelete
 9. Ankara ve İstanbul gibi büyük kentlere yakın olan, her geçen yıl gelişen ve büyüyen Kartepe Kayak Merkezi’nde hem kayak yapacak hem yüzecek hem aktivitelere katılacak hem de tarihi yerleri göreceksiniz.
  Daha Fazla Bilgi İçin Lütfen İnternet Sitemizi Ziyaret Ediniz.
  http://www.kartepeotel.com.tr/ #kartepe #kartepeotel #kartepeoteller

  ReplyDelete
 10. Eğer ilk defa kayak merkezine gelecekseniz tercihinizi önerilen işletmelerden yana kullanmalısınız. Kartalkaya’da nerede kalınır, en iyi otel hangisidir, pistlere yakın otelleri mi seçmelisiniz, sunulan hizmetler nelerdir diye merak ediyorsanız otel yorumlarına ve şikayetlerine bakmalısınız.
  Daha Fazla Bilgi İçin Lütfen İnternet Sitemizi Ziyaret Ediniz.
  http://www.kartalkayaotel.com.tr/nerede-kalinir/
  #kartalkaya #kartalkayaotel #kartalkayaoteller

  ReplyDelete
 11. iyi günler bir kitap aşığı olarak blog gezerken burayı buldum elinize emeğinize sağlık. başarılar diliyorum. amatör olarak yaptığınız bu blogdan para kazanmak isterseniz lütfen bana ulaşın saygılar. tuncmert1515@gmail.com

  ReplyDelete
 12. Eğer ilk defa kayak merkezine gelecekseniz tercihinizi önerilen işletmelerden yana kullanmalısınız. Kartalkaya’da nerede kalınır, en iyi otel hangisidir, pistlere yakın otelleri mi seçmelisiniz, sunulan hizmetler nelerdir diye merak ediyorsanız otel yorumlarına ve şikayetlerine bakmalısınız.
  Daha Fazla Bilgi İçin Lütfen İnternet Sitemizi Ziyaret Ediniz.
  http://www.kartalkayaotel.com.tr/nerede-kalinir/
  #kartalkaya #kartalkayaotel #kartalkayaoteller

  ReplyDelete
 13. Gelişen teknoloji ve yenilenen sektör her geçen gün farklı imkanlarla tüketicinin karşısına çıkarken beraberinde pek çok cazip seçenekleri de getiriyor.
  Daha fazla bilgi için lütfen internet sitemizi ziyaret ediniz.
  http://www.klimafiyatlari.com/
  #klimafiyatları #klima #klimakampanya

  ReplyDelete
 14. Gelişen teknoloji ve yenilenen sektör her geçen gün farklı imkanlarla tüketicinin karşısına çıkarken beraberinde pek çok cazip seçenekleri de getiriyor.
  Daha fazla bilgi için lütfen internet sitemizi ziyaret ediniz.
  http://www.klimafiyatlari.com/
  #klimafiyatları #klima #klimakampanya

  ReplyDelete
 15. Klima Bakım Servisimiz yıllardır sektörün öncü markalarından biri olarak edindiği tecrübe ile klimalarınızın yüksek performansta ve sorunsuz bir şekilde çalışması için üst düzey servis hizmetleri sunuyor.
  http://www.klimaservis.com/klima-bakim-servisi/
  #klima #klimaservis #klimabakım

  ReplyDelete
 16. Dans Akademi olarak düğün hazırlıklarınızın tamamında uzman danışmanlık hizmeti veriyoruz. Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden ders almanızı sağarken danışmanlarımızla da düğün dansınızın kusursuz olmasını sağlıyoruz.
  http://www.dugundansi.com.tr/dugun-koclugu/
  #düğün #düğündansı #düğünkoçluğu

  ReplyDelete
 17. Dans Akademi olarak düğün hazırlıklarınızın tamamında uzman danışmanlık hizmeti veriyoruz. Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden ders almanızı sağarken danışmanlarımızla da düğün dansınızın kusursuz olmasını sağlıyoruz.
  http://www.dugundansi.com.tr/dugun-koclugu/
  #düğün #düğündansı #düğünkoçluğu

  ReplyDelete
 18. Sapanca otel fırsatlarından yararlanarak bu hafta sonunu huzur ve konfor içinde geçirmek istemez misiniz? Göz alıcı güzellikteki bu coğrafyada, yeni açılan kaliteli otellerde kalacak, manzaranızın tadını çıkaracaksınız.Daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
  http://www.sapancaotel.com.tr/
  #sapanca #sapancaotel #sapancaoteller

  ReplyDelete
 19. Benimde bir blogum var ilgilenirseniz tıklayın *(yeniblogleyna.blogspot.com)

  ReplyDelete
 20. Doğal minerallerden oluşan, masif, gözeneksiz ve homojen bir rahatlık Corian ile evlerinizde… Geniş kullanım alanı ve dayanıklı yapısıyla uzun ömürlü ve şık mutfak tezgahlarınız, deneyimli tasarım ekibimizin ellerinden çıkarak istediğiniz yere uygulanıyor, konforunuz sağlanıyor.
  http://www.fourel.com.tr/corian-tezgah/
  #fourel #coriantezgah #akriliktezgah

  ReplyDelete