Sunday, March 8, 2015

İnceleme: Bilinmeyen Serisi - TesadüflerKitap: Tesadüfler (Bilinmeyen Serisi #1)
Yazar: Melis Özün Uslu & Yusuf Özoğlu
Yayıncı: Olimpos Yayınları
Sayfa Sayısı: 312


Aslında Herkes Aynı Görünür; Ama Kimse Aynı Değildir...
Alexander ve Christina, küçük bir kasabada karşılaşırlar. Bu karşılaşma onlar için daha önce görmedikleri bir hayatın başlangıç noktası olur. Farklı insanlar, dostluklar, aşk, zor kararlar, gözyaşları, kahkahalar, ümitler, biraz macera, bilinmeyenler ve bolca desadüf. Ama bu hayat dengede...
Bu kitap size gizem dolu bir hayatı Alexander ve Christina'nın hayata bakışlarını değiştirecek ilginç tesadüfler ve bilinmezliklerle dolu bir yolu nasıl aştıklarını anlatıyor. Acaba hem bu gizem dolu döngünün sırlarını, hem de hayatlarındaki garip sorunları çözebilecekler miydi? 'Hiç böyle tesadüf olur mu?' diyeceğiniz tesadüfleri mantık çizgisinde tutan bir hayatla karşımızdalar bu kitapta....
İleride olacakları ise ancak tesadüfler bize gösterecek...
Yazıya nereden nasıl başlasam hiç bilemiyorum, o yüzden kitap nasıl bir şey, ne içeriyor onunla başlayayım en iyisi.

Tesadüfler, Bilinmeyen Serisi'nin ilk kitabı. Açıkçası, seri kaç kitaplık pek bir fikrim yok.
Ana karakterimiz Alexander; ancak kitapta öne çıkan tek kişi o değil, kalabalık bir arkadaş grubumuz var.
Alexander'ın tüm hayatını başka bir ülkede bırakıp yeni bir yere taşınmasıyla başlıyor her şey. Yeni tanıştığı insanlar ve "tesadüfler" ile hayatı bambaşka bir yola sürükleniyor.

Keşke kitap arka kapağında yazanların yarısı kadar heyecanlı olabilseydi... Kabataslak baktığımızda konunun hoş ve ilgi çekici olduğunu söyleyebilirim. Ne var ki, kitabın anlatımı beni her şeyden uzaklaştırdı. Okuduğum en basit ve en duygusuz kalemlerden biriydi diyebilirim. Yine de, hikayeye tutunmak zor olmadı. Tabii karakterler biraz daha kendini bilen ve biraz algısı açık tipler olsaydı. Sonuçta ne çocuk kitapları okuduk, ne karakterler gördük değil mi? Neyse.

Kitapta ufak ufak resimlere yer verilmesi hoşuma gitti. Her ne kadar resimlerin bir tanesini bile başarılı bulmasam da düşünülmüş olması güzeldi.

Başka yazarların elinden çıksaydı, bir yerlere gelebilirdi dediğim bir kitap oldu. Şimdi roman hakkında ne hissettiğimi tam olarak bilemiyorum bile.

"Fantastik olsun, konusu güzel olsun yeterli" diyorsanız göz atabilirsiniz. İzninizle ben, başka kitaplara atılacağım..

Mutlu günler!

No comments:

Post a Comment